Podala pobudo na temo: V Hrašah imamo probleme z meteorno vodo in zato je na južnem delu vasi ponikovalnica kamor se izteka odvečna meteorna voda. To ponikovalnico bi bilo vsako leto potrebno očistiti in urediti okolico, vendar žal se to ne dogaja.
S komasacijo zemljišč je občina pridobila dodatno, kar precej veliko zemljišče okrog ponikovalnice, verjetno z namenom povečanja in tudi ta del je nepokošen in deluje zelo neurejeno.
Ponikovalnica leži ob glavni, državni cesti in pogled na to zemljišče ni prav nič lep. Okolica je nepokošena.
Pobudo za čiščenje sem dala že leta 2023 in takrat so okolico pokosili, potem pa nič več. Ga Mateja Kovač Dragar iz Oddelka za okolje in prostor mi je na pobudo odgovorila, da je naročilnica za čiščenje ponikovalnice vsako leto dana Avtoprevozništvu Trampuš. Zanima me, zakaj se potem ta dela ne izvajajo?
Glede na povedano, dajem pobudo, da se očisti ponikovalnica ter pokosi in uredi njena okolica vsaj enkrat letno.